Napsali o nás

Čarovné Slovensko - Zažijte Prahu

Romantická plavba po Vltave, prechádzka po Botanickej záhrade či osviežujúci drink na Staromestskom námestí. Kam stojí za to ísť v Prahe, nám pomáha vyberať Slovák z Trnavy.

Do českej metropoly prúdia turisti za históriou, pamiatkami, zábavou i skvelým jedlom. Mnohých Slovákov láka aj to, že im v užívaní si dovolenkovej atmosféry nebráni ani jazyková bariéra. Môžete sa sem vybrať tisíckrát, vždy je čo objavovať. „Kúzlo perly Európy, našej stovežatej Prahy, nemožno spoznať za týždeň,“ uviedol hotelier Viliam Sivek, Trnavčan, ktorý sa v Prahe usadil a založil sieť hotelov i cestovnú kanceláriu.

V hlavnom meste Českej republiky, ktoré minulý rok navštívilo vyše 7,5 milióna turistov zo zahraničia, dnes prevádzkuje päť hotelov. Úspech v podnikaní dosiahol napriek tomu, že detstvo vôbec nemal jednoduché, práve naopak.

Mesto na Vltave láka svojimi pamiatkami, múzeami i zážitkami. A v poslednom období aj komornejšou atmosférou, ako je zvykom. „Praha má tisíce tvárí a hlavne v súčasnosti, keď je cenovo prístupná a bez turistov z Ruska, Japonska, Číny či Kórey, dokazuje, prečo je práve ona vyhľadávaným miestom pobytu,“ hovorí Sivek, ktorý návštevníkom českej metropoly radí určite neobísť Pražský hrad a jeho Zlatú uličku, ktorá vznikla ešte v 15. storočí.

Byť v Prahe a obísť Staromestské námestie a Karlov most, to je snáď akoby ste tam ani neboli.

Ak vám bude priať počasie, vyberte sa do jednej z najkrajších zoologických záhrad Európy. Ak máte so sebou aj deti, určite ich poteší lanová dráha a vláčik. Zážitkom pre ne, ale aj pre dospelých, bude tiež lanovka na Petřín. A keď dostanete chuť na trochu histórie, preskúmajte novo zrekonštruované Národné múzeum.

Pri potulkách Prahou i po ceste tam môžete využiť aj množstvo zliav. „Naša spoločnosť Sivek Hotels má pripravený celý rad benefitov, zľavy na vlak RegioJet, voľné vstupy do zoo, radnice a iných atrakcií, zľavu na plavbu po Vltave či prehliadku pražských Benátok – domov, medzi ktorými preteká Čertovka,“ dopĺňa slovenský hotelier na záver. Viac informácií nájdete na: www.zabavnapraha.cz, www.pohodovapraha.cz, www.zazijprahu.cz, www.sivekhotels.com.