Napsali o nás

Hotelier Viliam Sivek: Karlov most dnes prejdete bez davov

- Výhľad na orloj bez tlačenice, poloprázdne uličky Starého Mesta či nízke ceny v centre.

- To nie sú práve atribúty, ktoré si našinec spája s hlavným mestom Česka.

- Slovák, ktorý v ňom vybudoval hotelové impérium, tvrdí, že takúto Prahu už tak skoro nezažijete.

- Prečo sa oplatí objavovať jej krásy práve teraz a ako sa zmenil postoj Pražanov k vlastnému mestu?

Narodili ste sa na Slovensku, vyrástli v Sudetoch, zakotvili ste však v Prahe. Ako by ste opísali váš vzťah k stovežatej?

​Po revolúcii som otvoril v Prahe prvý hotel, potom ďalšie a ďalšie, až to bol reťazec 53 hotelov, viedol som cestovnú kanceláriu, stal som sa prezidentom pražskej Sparty a dlhé roky viedol Asociáciu cestovných kancelárií Českej republiky. Podnikám v Prahe a mám k nej naozaj vrelý vzťah, stala sa mi novým domovom.

Takže budete vedieť odporučiť zaujímavé zákutia. Máte tam nejaké obľúbené miesto, kam zájdete vždy, keď si potrebujete vyvetrať hlavu alebo usporiadať myšlienky?

Úplne úprimne, ak si naozaj potrebujem prevetrať hlavu, sadnem na motorku a idem sa prejsť do prírody. Bývam s rodinou kúsok za Prahou a tu, na mojej záhrade, sa odreagujem a oddýchnem úplne dokonale.

A čo je, naopak, podľa vás, z hľadiska návštevníka Prahy najviac preceňované miesto?

Praha bola v minulom roku zaradená medzi dvadsať najkrajších miest sveta. Ktoré miesto v Prahe sa najviac preceňuje, musí posúdiť jej návštevník. Ja som tu doma, pre mňa majú všetky miesta svoje čaro. A som presvedčený, že moje mesto má čarovné kúzlo aj pre vašich čitateľov.

Zdroj, viacej: HN Style